Danas se održava konferencija CIBEK 2021.

Danas se na Fakultetu za inženjerski menadžment, posle prošlogodišnje pauze, održava treća po redu naučno-stručna konferencija Cirkularna i bioekonomija – CIBEK 2021.

Usled pandemije virusa Covid-19, konferencija se održava u online formatu uz nadu da će sledeća konferencija biti održana u uobičajenim okolnostima za jednu naučno-stručnu konferenciju na kojoj će naučnici i profesionalci biti u prilici da formalno i neformalno razmenjuju znanja i iskustva vezana za pitanja cirkularne i bioekonomije.

Uvodnu reč je dao prof. dr Vladimir Tomašević, dekan Fakulteta za inženjerski menadžment, koji je poželeo učesnicima uspešnu konferenciju.

Zatim su započela predavanja po pozivu predavača iz Portugala, Španje, Jordana, Austrije, Hrvatske i Srbije.

Prijavljeni radovi koji su prošli recenziju će biti objavljeni u Zborniku recenziranih radova, čiji je urednik prof. dr Brankica Pažun.

Voditelj konferencije je student IV godine Fakulteta za inženjerski menadžment, Olga Mašić koja se bavi istraživanjima u oblasti proizvodnje industrijske konoplje u cilju očuvanja životne sredine.