Gostovanje Prof. dr Rastka Ćirića

Fakultet je u petak, 26. aprila, organizovao gostujuće predavanje Prof. dr Rastka Ćirića i Andriane Ružić. Tema predavanja je bila „Smešni čovečuljci i spodobice u animatorskim ludorijama Rastka Ćirića“

U okviru predavanja prikazana su četiri filma:

„Odlazi cirkus“(1983, Neoplanta);
„Tango Ragtime“(1985, Dunav Film);
„Lalilonska kula“(1988, Zagreb Film);
„Fantasmagorie“(2008, 8:30 min).
Prof. dr Rastko Ćirić diplomirao je na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, gde kao redovni profesor, predaje ilustraciju i animaciju. Autor je 12 animiranih filmova koji su učestvovali i bili nagrađivani na preko 50 filmskih festivala u zemlji i inostranstvu.

Andrijana Ružić je u najavi predavanja rekla: „Filmovi koje ćemo videti u toku predavanja rađeni su različitim animatorskim tehnikama. Namera mi je i zadovoljstvo, kao autoru ove inicijative, da Rastkov poseban način razmišljanja, prenet na papir, filmsku traku ili ekran kompjutera predstavim mladoj publici, da u njemu nađu inspiraciju.“