Kategorizacija časopisa Serbian Journal of Engineering Management

Serbian Journal of Engineering Management, naučno-stručni časopis koji objavljuje Fakultet za inženjerski menadžment i Društvo inženjerskog menadžmenta, dobio je kategorizaciju Ministarstva prosvete i tehnološkog razvoja za 2018. godinu kao nov naučno stručni časopis (http://www.mpn.gov.rs/wp-content/uploads/2018/11/knc-2018.pdf).

Fakultet za inženjerski menadžment zahvaljuje za uloženi trud glavnom i odgovornom uredniku prof. dr Vladimiru Tomašaviću, zameniku glavnog i odgovornog urednika doc. dr Tatjani Ilić-Kosanović, prodekanu za Međunarodnu saradnju i članu uređivačkog odbora prof. dr Brankici Pažun i uređivačkom odboru koji čine:

• Prof. dr Nikolay Popov, Tambov State Technical University, Russia
  • Prof. dr Jasmina Starc, Faculty of Business and Management Sciences, Novo Mesto, Slovenia
  • Prof. dr Simon Muhič, Faculty of Technologies and Systems, Novo Mesto, Slovenia
  • Prof. dr Marjana Merkač Skok, GEA College, Faculty of Entrepreneurship, Ljubljana, Slovenia
  • Prof. dr Ioan Bacivarov, Professor, ETTI – University Politehnica of Bucharest, Romania
  • Prof. dr Sonja Cindori, Pravni Fakultet, Sveučilište u Zagrebu, Hrvatska
  • Prof. dr Jelena Buha, ETH Zurich, Zurich, Switzerland
  • Prof. dr Ozren Ocić, Fakultet za inženjerski menadžment, Beograd, Srbija
  • Prof. dr Duško Tomić, American University in Emirates, Dubai, United Arab Emirates
  • Prof. dr Drago Pupavac, Veleučilište u Rijeci, Rijeka Hrvatska
  • Dr Denes Bulkai, Bulkai kft, Hungary
  • Dr Bojana Panić, Centar za genetiku, Beograd, Srbija
  • Ivan Alfieri, IMED – Istituto Mediterraneo del Design, Italy

Časopis je posvećen temama inženjerskog menadžmenta i industrijskog inženjerstva. Teme: inženjerski menadžment, industrijsko inženjerstvo, upravljanje projektima, strategijski menadžment, logistika, menadžment operacija, menadžment proizvodnih sistema, kontrola kvaliteta, upravljanje kvalitetom, upravljanje rizikom, menadžment informaciono-komunikacionih tehnologija, menadžment u visokotehnološkim industrijama, menadžment životne sredine, upravljanje otpadom, menadžment održavanja, marketing, preduzetništvo, upravljanje ljudskim resursima, finansijski menadžment, menadžment kreativnih industrija, bezbednosni menadžment.

Službeni jezici časopisa su engleski i srpski jezik.

U toku su pripreme za objavljivanje šestog broja časopisa, a članci se mogu dostaviti redakciji najkasnije do 25. decembra 2018.

uputstvo_za_autore serbian journal of engineering managment NOVO

Guidelines for the Preparation of Papers for Publication in the Serbian Journal of Engineering Management NEW