Međunarodna studentska nedelja u Beogradu

Međunarodna studentska nedelja u Beogradu (International Student Week in Belgrade – ISWiB) je studentski festival koji se tradicionalno održava od 2006. godine. Festival je otvoren za studente iz celog sveta i biće održan od 16. do 24. jula 2023. godine.

Svake godine ISWiB okuplja preko 200 mladih ljudi. Ideja festivala je da mlade ljude poveže kroz učešće u nekoliko različitih radionica koje su posebno kreirane da pokriju značajnu oblast društva u kojem živimo uz ovogodišnju temu: Budućnost komunikacije – povezanost u svakom pravcu.

Tokom festivala, radionice će biti posvećene razvoju digitalnih tehnologija i njihovom uticaju na komunikaciju, unapređenju medijske pismenosti, samoizražavanju kroz različite umetničke forme, masovnoj komunikaciji kao i introspekciji, verbalnoj i neverbalnoj komunikaciji u različitim sredinama. Slogan #ConnectionInEveryDirection treba da istakne važnost saradnje i povezanosti društva kroz sva sredstva komunikacije.

Uslov je da imate između 18 i 30 godina, a prijavu možete pronaći ovde.

Za više informacija o Međunarodnoj studentskoj nedelji u Beogradu možete posetiti: https://iswib.org/.