Mensa Srbije za Dan studenata

Povodom Dana studenata, u utorak 4. aprila 2023. biće održana manifestacija u Kulturnom centru Lab (Dr Hempta 2, Novi Sad), u organizaciji Mense Srbije.

U 16h održava se predavanje i radionica „Crvena linija“ studenata Medicinskog fakulteta na temu prevencije i zaštite infekcije HIV virusom kao i drugim polno prenosivim bolestima.

U 18h, Mensa organizuje dve radionice:

• „Anksioznost! Od nje me hvata panika!“ koju će održati Valentina Kovač, psihodramska savetnica i psihoterapeutkinja pod supervizijom, a inače članica tima za testiranje Mense Srbije. Pored definisanja raznih oblika i načina ispoljavanja same anksioznosti, na radionici će biti obrađene praktične tehnike za prevazilaženje situacija u kojima vlada visoka anksioznost.
  • „Tehnike pamćenja i razvoj kreativnosti“ koju održava Predrag Đukić, specijalista u oblasti razvoja ključnih veština zaposlenih i predavač u oblasti menadžmenta. Pored tehnika za efikasno pamćenje, na ovom predavanju biće praktično demonstrirane tehnike pamćenja čija upotreba doprinosi razvoju imaginacije i kreativnosti.

Od 20h, ekipa „Izuvanje“ prirediće vam sjajnu zabavu, kojom će zajedno sa vama proslaviti dan posvećen studentima!

Mensa Srbije vas poziva da ovaj dan provedete uz kvalitetan program, zabavu i druženje!

Radionice su besplatne, a broj mesta je ograničen. Link za prijavu na radionice.