Prof. dr Vladimir Tomašević i doc. dr Ilija Životić na međunarodnoj naučnoj konferenciji „Srpsko-izraelski odnosi iz ugla odbrane i bezbednosti“

Dekan, prof. dr Vladimir Tomašević i doc. dr Ilija Životić prisustvovali su međunarodnoj naučnoj konferenciji „Srpsko-izraelski odnosi iz ugla odbrane i bezbednosti“, održanoj 10.10.2023. godine u Institutu za nacionalnu i međunarodnu bezbednost INIS.
Konferencija je otvorena uvodnim rečima prvog potpredsednika Vlade Srbije i ministra spoljnih poslova Republike Srbije Ivice Dačića i Njegove Ekselencije Jahela Vilana, ambasadora Izraela u Republici Srbiji i nerezidentnog ambasadora u Crnoj Gori, kao i dodelom zlatne plakete Instituta za izuzetan doprinos i razvoj promocije nauke o bezbednosti.
Govornici na konferenciji bili su: prof. dr pukovnik (penz.) Shaul Shauy, prof.dr pukovnik (penz.) Yoni Fighel, pukovnik (penz.) Shlomo Mofaz, prof. dr Zoran Dragišić, prof. dr Darko Trifunović i doc. dr Ilija Životić.