Snimak devete Euroguidance konferencije “Karijerno vođenje i savetovanje u Republici Srbiji i Evropi” možete videti ovde.

Prvog dana konferencije su dodeljene nagrade i specijalne pohvalnice. Aktivnost karijernog vođenja i savetovanja “Put do karijere” Centra za razvoj karijere Fakulteta za inženjerski menadžment, koju realizuju Olga Mašić, student savetnik u Centru i prof. dr Tatjana Ilić-Kosanović, direktor Centra, osvojila je pohvalnicu za uključivanje vršnjačkog mentora u aktivnosti karijernog vođenja i savetovanja. Pohvalnicu je primila Olga Mašić, student-savetnik.

Drugog dana konferencije uvodnu prezentaciju je održala prof. dr Meri MekMahon (Mary McMahon), sa Univerziteta u Kvinslendu, Australija. Ona je predstavila principe primene sistemske teorije kreiranja okvira razvoja karijere i ohrabrila je karijerne praktičare u Republici Srbiji da primenjuju i razvijaju njen princip.