Detalji studijskog programa Inženjering i menadžment bezbednosno - informacionih sistema

Naziv DIPLOMSKOG-MASTER STUDIJSKOG PROGRAMA:  INŽENJERING I MENADŽMENT BEZBEDNOSNO – INFORMACIONIH SISTEMA

Studijski program se izvodi tokom JEDNE školske godine i ima 60  ESPB.

Studijski program Inženjering i menadžment bezbednosno – informacionih sistema objedinjuje političke, ekonomske, socijalne, psihološke i mnoge druge aspekte bezbednosti. Nastavni kadar, sačinjen je od renomiranih stručnjaka iz oblasti bezbednosti, sprovodi program čijim se savladavanjem obezbeđuju neophodna znanja i veštine.

Master studije bezbednosti na Fakultetu za inženjerski menadžment osposobljavaju studente za rad na poslovima bezbednosti u organima državne uprave, medijima, nevladinom sektoru, obrazovnim institucijama, naučno-istraživačkim centrima itd. Nastava predstavlja kombinaciju usvajanja teorijskih i praktičnih znanja kroz različite interaktivne i kreativne vidove učenja iz oblasti sistema bezbednosti, političkih sistema, upravljanja kriznim situacijama, političkog nasilja i drugih aspekata integralne bezbednosti.
Katedra obavlja naučna istraživanja i praksu u institucijama i organizacijama iz oblasti bezbednosti, pružajući mogućnost studentima da usvojena znanja provere i prodube kao i da uspostave kontakte važne za buduće zaposlenje u privatnom ili državnom sektoru bezbednosti.

Cilj programa

Cilj programa je obrazovanje i osposobljavanje studenata u oblasti inženjerskog menadžmenta u sferi bezbednosti radi sticanja znanja i sposobnosti celovitog razumevanja upravljanja složenim bezbednosnim poslovnim sistemima na principima inženjerstva i strateškog promišljanja radi bezbednosnog uočavanja tehnološkog, ekonomskog i društvenog razvoja u savremenom svetu.

Ishod procesa učenja

Naučni naziv: Master inženjer menadžmenta (skraćeno: Mast. inž. menadžm.)

Uslovi za upis u studijski program

Na studijski program se mogu upisati studenti koji su u prethodnom školovanju na akademskim studijama stekli najmanje 240 ESPB.

Način izdanja studija

Studije se izvode klasično na srpskom i engleskom jeziku.

Program studija

Prva godina studija