Učešće prof. dr Miomira Petrovića na simpozijumu „Cooltour – milenijalci i kulturna baština“

Prof. dr Miomir Petrović, profesor Fakulteta za inženjerski menadžment i Instituta za umetničku igru učestvovaće 29. marta na simpozijumu „Cooltour – milenijalci i kulturna baština“ u organizaciji Arheološkog instituta u Beogradu a koji finasira Erazmus+ program Evropske unije.

Simpozijum će se održati u Arheološkom parku Viminacijum (Stari Kostolac). Miomir Petrović će održati radionicu „COOLTOUR – storytelling i razvoj vizuelnih prikaza, testiranja u aplikaciji“.

Cilj ove radionice je primena pripovedačkih, narativnih i dramaturških iskustava u kreiranju medijskih sadržaja koji treba da popularišu arheologiju i istorijski turizam u digitalnim medijima. Studija slučaja biće paraistorijski roman Miomira Petrovića „Galerijeve vatre“ (Laguna, 2011) koji govori o rimskom imperatoru Galeriju i njegovom rodnom Gamzigradu (Felix Romulijani).