“Udruživanje, povezivanje i umrežavanje bibliotekara”, XIX konferencija BDS-a

Jelena Mitić, rukovodilac biblioteke Fakulteta, prisustvovala je  XIX konferenciji Bibliotekarskog društva Srbije “Udruživanje, povezivanje i umrežavanje bibliotekara”,  u Narodnoj biblioteci Srbije i Univerzitetskoj biblioteci “Svetozar Marković”.

Svečana skupština BDS-a održana je 14. decembra, povodom Dana bibliotekara Srbije i obeležavanja jubileja 75 godina od osnivanja Društva, a svečani prijem u Univerzitetskoj biblioteci „Svetozar Marković“.

Brojnim posetiocima iz zemlje i inostranstva obratili su se predstavnici Ministarstva kulture, Narodne biblioteke Srbije, Bibliotekarskog društva Srbije, Međunarodne federacije bibliotečkih udruženja IFLA (International Federation of Library Associations and Institutions) i Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković“.

Izvor naslovne fotografije: Bibliotekarsko drustvo Srbije