Aktivnosti naših profesora – doc. dr Biljana Stojanović Višić – Konferencije i prezentaciije u PKS

U Privrednoj komori Srbije na prezentaciji studije „Potencijal Zapadnog Balkana za privlačenje trajnih investicija u post-kovid periodu“, 20. septembra 2021. godine, doc. dr Biljana Stojanović-Višić predstavljala je Fakultet za inženjerski menadžment. Studiju je izradio Bečki institut za međunarodne ekonomske studije u saradnji i za potrebe šest privrednih komora Zapadnog Balkana i njihove zajedničke asocijacije – Komorskog investicionog foruma ZB6 (KIF ZB6), u sklopu Projekta partnerstva komora Zapadnog Balkana koji je podržan od strane Saveznog ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj Nemačke. Na ovoj prezentaciji, eksperti Projekta partnerstva komora Zapadnog Balkana i Privredne komore Srbije, zajedno sa Bečkim institutom za međunarodne ekonomske studije, predstavili su glavne zaključke studije koja ukazuje da ekonomije Zapadnog Balkana mogu imati koristi od promena koje očekuju postpandemijski svet na polju poslovanja najvećih globalnih lanaca proizvodnje i snabdevanja na novim tržištima, a uz neophodan nastavak unapređenja ekonomskog ambijenta Zapadnog Balkana.

Doc. dr Biljana Stojanović-Višić predstavljala je Fakultet i na Regionalnoj konferenciji o trendovima u telekomunkacijama i medijima DIGITAL 2021, koja je održana 17. septembra 2021. godine, u hotelu Metropol u Beogradu, u organizaciji Color Media Communications i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije. Program konferencije bio je posvećen tome kako je izgledao i kako će izgledati svet medija, telekomunikacija i digitalnih trendova u narednom periodu u ovim oblastima. Kroz panel diskusije, predavanja i studije slučajeva govorilo se šta se u proteklih godinu dana dešavalo u svetu informacionih i telekomunikacionih tehnologija, koji su to novi trendovi i izazovi u sajber bezbednosti, u kom pravcu ide globalna ekspanzija veštačke inteligencije i 5G tehnologije, šta je to digitalna humanistika, kakav sadržaj nam se plasira, da li je budućnost u ‘special interest’ medijima, koji su noviteti u digitalnoj diplomatiji i kako danas izgleda medijska i agencijska scena u regionu, i dr.