Gostovanje prof. dr Miomira Petrovića prilikom proslave Dana biblioteke u Alibunaru

Svečanu proslavu Dana biblioteke u Alibunaru 8. oktobra 2024. obeležilo je gostovanje pisca Miomira Petrovića i njegove koleginice, pisca za decu i omladinu Jasminke Petrović.

Pisac Miomir Petrović, profesor na Fakultetu za inženjerski menadžment i Institutu za umetničku igru iz Beograda predstavljao je svoj putopisni roman „Središnja pustinja“ (Laguna, 2021) i najnoviji roman „Krotitelji vremena“ (Laguna, 2023) koji se našao u užem izboru za NIN-ovu nagradu prošle godine.

Program je vodila direktorka biblioteke Ljiljana Botorić.

Ovo je bilo samo jedno u nizu gostovanja ovog beogradskog pisca van prestonice koji je u proteklih 20 godina od kada je postao ekskluzivni autor Lagune i u ovoj izdavačkoj kući objavio 11 svojih romana.