Održana tribina „Uloga javne diplomatije u odnosima NATO-a i Srbije“

Danas je na Fakultetu za inženjerski menadžment održana tribina „Uloga javne diplomatije u odnosima NATO-a i Srbije“ u kojoj su učestvovali Nj. E. Petko Kolev Doykov, ambasador Bugarske u Srbiji, brigadni general Antonello Messenio Zanitti, šef NATO kancelarije za vezu u Srbiji, pukovnik Corey Nathan Shea, vojni ataše SAD u Srbiji, Dragan Šormaz, direktor Evroatlantskog saveta Srbije, kao i dr Smilja Marković, naučni savetnik, Institut tehničkih nauka SANU.

Uvažene goste pozdravio je prof. dr Vladimir Tomašević, dekan Fakulteta.

Na tribini su pokrenute različite teme, od trenutne geopolitčke situacije do obrazovne i naučne saradnje.

Prisutni studenti i profesori su imali priliku da postavljaju pitanja u vezi sa političkim, društvenim i drugim aspektima odnosa NATO i Srbije.

Fotografije sa ovog događaja možete da vidite na Facebook stranici fakulteta.