PRED-OTVARANJE IZLOŽBE MARINE ABRAMOVIĆ ZA SPECIJALNE GOSTE

U Muzeju savremene umetnosti Beograd u petak, 20. septembra, održano je pred-otvaranje retrospektivne izložbe Čistač Marine Abramović za specijlane goste.

Događaju je prisustvovao veliki broj zvanica, a u izvođenju performansa pod nazivom Umetnikov Manifesto učestvovali su i studenti Instituta za umetničku igru koji su odabrani za izvođenje reperformativne izložbe Marina Abramović – Ćistač: Katarina Bućić, Nikola Pavlović, Ana Obradović, Tijana Koprivica, Nina Pantović i Nikola Korać.

Ovom događaju su prisustvovali i profesori Fakulteta za inženjerski menadžment, sa katedre za kreativne industrije i profesori Instituta za umetničku igru, kao organizacione jedinice Fakulteta. Prof. dr Snežana Arnautović Stjepanović i prof. Aleksandar Ilić u razgovoru s Premijerkom Srbije Anom Brnabić, razmenjivali su mišljenja o značaju performansa i razvijanju obrazovanja u polju umetničke igre u Srbiji.