Učešće prof. dr Sunčice Vještice na seminaru o usaglašavanju poslovanja sa zahtevima Zelene agende

Na seminaru, koji se održava svake godine, za predstavnike većeg broja instituta Univerziteta u Beogradu, gradska javna preduzeća i sve privredne subjekte koji svoja poslovanja usaglašavaju sa zahtevima Zelene agende, kao jedan od predavača, učestvovala je prof. dr Sunčica Vještica.

Učesnicima seminara su prezentovani savremeni trendovi i nacionalni ciljevi niskougljenične strategije do 2030., odnosno 2050. godine, što treba da omogući ambijent i uslove za buduće investicione zahvate i doprinese što efikasnijem prilagođavanju poslovnih aktivnosti vrlo ambicioznim ciljevima Republike Srbije u ispunjavanju preuzetih obaveza na putu ka članstvu u EU.

Zelena agenda je predstavljena kroz modele prilagođavanja i uvođenje inovativnih pristupa i tehnologija koje treba da doprinesu smanjenju emisija gasova staklene bašte i prilagođavanje klimatskim promena.