URUČENA GODIŠNJA PRIZNANJA ZVEZDE BEOGRADA

U Starom dvoru danas je održana svečana dodela godišnjih priznanja Zvezde Beograda koje dodeljuje Kancelarija za mlade, na predlog Sekretarijata za kulturu grada Beograda za 2021. godinu dodeljeno je  Institutu za umetničku igru za projekat Festival Sola.

Predsednik Skupštine grada Nikola Nikodijević prizanje je uručio prof. dr Snežani Arnautović Stjepanović, prodekanu za Instituta za umetničku igru i prof. dr Vladimiru Tomaševiću.

Prva edicija Festivala Sola održana je 29. i 30. maja prošle godine u Muzeju savremene umetnosti, Kulturnom centru Beograda i Narodnom pozorištu.

Tokom dva dana predstavili su se umetnici Hygin Delimat (Austrija), Tamara Gvozdenović (Francuska), Marina Bukvički (Srbija) i Ognjen Vučinić i Aleksandra Mišić (Hrvatska).

Ovogodišnji Festival Sola održaće se od 27. do 29. maja na nekoliko lokacija u Beogradu i Novom Sadu.