Jan Fabr u poseti Fakultetu i Institutu za umetničku igru

Jedan od najinovatijnijih i najsvestranijih umetnika Jan Fabr Troubleyn/Jan Fabre 21. februara ove godine posetio je Institut za umetničku igru u pratnji Miet Martens saradnice i dramaturga.

Tom prilikom Jan Fabr izrazio je želju za organizovanje radionica namenjenih igračima i glumcima u oktobro ove godine u saradnji Troubleym i Instituta za umetničku igru.

Gostovanje Jana Fabra u Beogradu objedinjeno je otvaranjem izložbe Praznik malih prijatelja 21. februara u Narodnom muzeju u Beogradu, premijerom  monodrame Noćni pisac 22. februara u izvođenju Slobodana Beštića u Narodnom pozorištu i objavljivanjem Fabrove treće knjige Noćni dnevnik 1992-1998, u prevodu Jelice Novaković Lopušine u izdanju Sam(a) svoj pokret Kulturnog centra Beograda.

Više fotografija pogledajte OVDE.