Gostujuće predavanje Martina Kafa, savetnika premijera

Martin Kaf, savetnik premijera, održao je gostujuće predavanje 7. decembra na Fakultetu za inženjerski menadžment, na temu kreativnih industrija.

Martin Kaf je savetnik za kreativne industrije i turizam predsednice Vlade Republike Srbije Ane Brnabić i strateški savetnik platforme Serbia Creates. Sa više od dvadeset pet godina iskustva u kreativnoj industriji na svih pet kontinenata, on je bivši izvršni direktor Međunarodnog udruženja filmskih komesara, Komisije za film u Koloradu u SAD, Komisije za film Kejptauna i Kancelarije za filmske dozvole Kejptauna u Južnoj Africi, i glavni operativni direktor Sithengi međunarodnog filmskog i televizijskog tržišta Južne Afrike. Takođe je suosnivač Mreže afričkih filmskih komisija i savetovao je projekte filmskih studija u Južnoj Africi, Srbiji, Italiji i Velikoj Britaniji. On je vodeći svetski autoritet u oblasti filmskog turizma.