Svečano obeležena slava Fakulteta – Sveta Tri jerarha

Na Fakultetu za inženjerski menadžment 12. februara svečano je obeležena slava Fakulteta – Sveta Tri jerarha.

Tri jerarha su istorijske ličnosti Vasilije Veliki, Grigorije Bogoslov i Jovan Zlatousti, a praznik je, u njihovu čast, ustanovljen 1076. godine.

Svojim životom, radom i naukom, ova tri svetitelja su obeležili ne samo vreme u kojem su živeli, nego i samo hrišćanstvo. Praznovanje Sveta Tri jerarha ima veliku tradiciju u svim pravoslavnim zemljama, a u Grčkoj ima čak i nacionalni karakter i smatra se praznikom prosvete i školstva.

Okruženi studentima, profesorima, dragim prijateljima i kolegama obeležili smo ovaj važan dan, u pratnji crkvenog hora, koji je svojim glasom prenosio duh tradicije i zajedništva.

Tradicija lomljenja slavskog kolača oplemenila je atmosferu, donoseći osećaj povezanosti i ponosa.

Hvala svima koji su se odazvali pozivu i svojim prisustvom učinili ovaj događaj još posebnijim.

Fotografije: Belkisa Beka Abdulović