COBISS dan u Narodnoj biblioteci Srbije

Jelena Mitić, rukovodilac biblioteke prisustvovala je 30. novembra COBISS danu u Narodnoj biblioteci Srbije.

Povodom obeležavanja 20 godina od uspostavljanja Centra za uzajamnu katalogizaciju u Republici Srbiji u bibliografskom sistemu COBISS, u saradnji sa Institutom informacijskih znanosti iz Maribora, Narodna biblioteka Srbije je prvi put organizovala COBISS dan i konferenciju ~ Virtuelna biblioteka Srbije: prvih dvadeset godina.

U uvodnom delu, velikom broju prisutnih obratili su se između ostalih dr Vladimir Pištalo, upravnik Narodne biblioteke Srbije, Radovan Jokić, pomoćnik ministra kulture Republike Srbije i dr Aleš Bošnjak, direktor Instituta informacijskih znanosti.
Prva sesija bila je posvećena sistemskim inovacijama COBISS Cat i COBISS Lib, tokom druge sesije predstavljeni su E-CRIS sistem i COBISS u kontekstu eNauke.

Fotografija: Biljana Rakočević, Narodna biblioteka Srbije