Student FIM Luka Latinović sa svojim timom pobedio na Climathonu u Novom Sadu 2018

Luka Latinović, student FIM, predvodio je tim RecyClick u pobedi na Climathonu održanom u petak-subotu u Novom Sadu. Tim RecyClick je napravio poslovni model digitalne platforme koja treba da olakša sakupljanje reciklažnog otpada. U timu su bili i Gordana Ilić doktor hemije iz Singapura, Dimitris Sioulas, software developer iz Grčke, Milan Sunjević, magistar arhitekture iz Srbije.

Kolega Luka će u utorak, 30. oktobra i sredu, 31. oktobra, preneti koleginicama i kolegama sa I i II godine studija iskustva sa takmičenja i ulogu inženjera menadžmenta u vođenju jednog multidisciplinarnog tima i kreiranju krajnje jasnog i efektivnog poslovnog modela koji su sudije uspele da prepoznaju kao najuspešniji na takmičenju na kome su učestvovali takmičari iz celog sveta (Italija, Brazil, Meksiko, Japan, Grčka, Rumunija), koji su većinom bili ili profesionalci sa dugogodišnjim iskustvom ili doktori nauka.

Pobednički tim je osvojio 1000€ da kreira platformu i otpočne sa idejom.